Kurs Skuteczne Przywództwo i Zarządzanie

Seminarium SPiZ “Skuteczne przywództwo i zarządzanie- przemienione przywództwo chrześcijańskie” (Steward Leaders Training – A course in Transformational Christian Leadership) został opracowany przez o. Herberta Schneidera SJ z Loyola Scholl Of Theology. W dużej części treść kursu zbliżona jest do zasad podawanych przez Stephena R. Coveya, Carla R. Rogersa i Viktora Frankla oraz używanych w ignacjańskich ćwiczeniach duchowych. Zakłada najpierw przemianę własnego życia a następnie przemianę naszych relacji z innymi ludźmi (droga od zależności przez niezależność do współzależności).

Celem seminarium jest zastanowienie się nad naszym dotychczasowym sposobem myślenia i głębsze spojrzenie na nasze powołanie. W trakcie prowadzonych warsztatów spróbujemy odkryć naszą osobistą misję, role życiowe i cele, oraz nauczymy się jak skupić swoją energię na realizowaniu obszarów zasadniczych w naszym życiu i wyeliminować działania niezgodne z naszą drogą. W zakres kursu wchodzi nauka umiejętności wspomagających porządkowanie naszego życia.

Osiągnięta przez nas poprzez stosowanie nabytych umiejętności integralność wewnętrzna pozwoli na zdrowsze i pełniejsze spojrzenie na siebie samych i nasze relacje z innymi osobami. Konsekwencją kursu będą zmiany w naszej relacji do samego siebie oraz w relacjach z innymi osobami. Zmiany te spowodują osiągnięcie satysfakcji i „pełni” przez nas samych oraz odkrycie pragnienia pomocy innym, by stawali się bardziej dojrzali, twórczy, współpracujący, a przez to doświadczyli autentycznego zadowolenia, ukojenia i spełnienia. Relacje dojrzałego, zintegrowanego człowieka są w stanie urzeczywistnić złotą zasadę Jezusa Chrystusa (Mt 7,12)

Treści kursu przekonuje, że ludzka spontaniczność wyraża się najpełniej, gdy jest osadzona na rzetelnie podejmowanej współpracy z łaską Boga.

Seminarium jest podzielone na dwa etapy: etap I zajmujący się wzmocnieniem świadomości i integralności osobistej każdego uczestnika oraz etap II – skierowany na pracę nad naszymi relacjami.

Szczegółowy plan:

 1. Pojecia wstępne- paradygmaty, wartości, prawa naturalne
 2. Proaktywność
 3. Wartości i misja
 4. Zarządzanie czasem w odniesieniu do misji i spraw najważniejszych – życiowe role
 5. Relacje – złota zasada
 6. Komunikacja na poziomie emocji
 7. Twórcze delegowanie
 8. Rozwiązywanie konfliktów
 9. Synergia wypływająca ze zmiany postawy reaktywnej na proaktywną przy wykorzystaniu złotej zasady

Kurs został zaprezentowany w Polsce po raz pierwszy na seminarium w 2001 r. przez samego twórcę, który jednocześnie przekazał materiały do kursu i upoważnił uczestników do jego dalszego prowadzenia.

Advertisements

7 Responses to “Kurs Skuteczne Przywództwo i Zarządzanie”

 1. Kolejna edycja kurs SPiZ w ośrodku ECCC « Portal ludzi proaktywnych Says:

  […] edycja kurs SPiZ w ośrodku ECCC Zapraszamy na kolejną, letnią edycję kursu Skuteczne Przywództwo i Zarządzanie do ośrodka ECCC w Falenicy. Edycja letnia odbędzie się w dniach 10-12.08.2007. Zapisy […]

 2. Milena Says:

  Chciałąm się zapisać na kurs 10-12.08. Proszę o więcej informacji, o podanie kosztów.

 3. Agnieszka Orlowska Says:

  Dzień Dobry,
  dzisiaj rano usłyszałam w Radiu Józef audycję, o kursie Skutecznego Przywództwa i Zarządzania, zaplanowanym na 10-12 sieprnia b.r.
  Jestem zainteresowana wzięciem udziału w tym kursie i dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie informacji dot. kosztów oraz procedury zapisania się na kurs.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Z poważaniem,
  Agnieszka Orłowska

 4. Agata Niesporek Says:

  Witam,
  wysłałam do Panstwa maila w dniu 23.07 w sprawie tego szkolenia SPiZ i nie otrzymałam zadnych informacji potwierdzających możliwość udziału.
  Dziś usłyszałam ponownie o tym szkoleniu w Radiu Józef – bardzo proszę o kontakt w tej sprawie.

  Chciałabym uczestniczyc w tym szkoleniu.
  Pozdrawiam

 5. Magda Says:

  🙂 pozdrawiam cała załogę VI edycji.
  normalnie czuję się proaktywnie 🙂
  trzymajcie się

 6. Erick Says:

  You post very interesting posts here. Your website deserves much bigger audience.
  It can go viral if you give it initial boost, i know very
  useful tool that can help you, just type in google:
  svetsern traffic tips

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: